Εκδρομή (3) με Mini Bus – «αρχαιολογικά μνημεία»
Ρωμαϊκό Υδραγωγείο, Αρχαιολογικό Μουσείο Μυτιλήνης, Μουσείο Θεόφιλου & Τεριαντ, Άγιος Ερμογένης, Κουντουρουδιά, Πέραμα Γέρας
Η επόμενη στάση μας είναι το μουσείο του Θεόφιλου, στη Βαρειά Μυτιλήνης. Στο εσωτερικό του μουσείου εκτίθενται έργα ζωγραφικής του λαϊκού ζωγράφου Θεόφιλου Χατζημιχαήλ. Το μουσείο στεγάζεται μαζί με το μουσείο μοντέρνας τέχνης "Τεριάντ", όπου εκτίθενται έργα από διάσημους ξένους και Έλληνες καλλιτέχνες, καθώς και χειρόγραφα αντίγραφα από τη μεσαιωνική περίοδο, όπως των Σαγκάλ, Ματίς, Πικάσο, Λεζέ, Τσαρούχη και πολλών άλλων.
Η εκδρομή περιλαμβάνει: Mini Bus πολυτελείας με τα καύσιμα μέσα στην τιμή καθώς και έναν επαγγελματία οδηγό, ο οποίος θα παρέχει τις πληροφορίες της εκδρομής στην αγγλική γλώσσα.
Η εκδρομή δεν περιλαμβάνει: Φαγητά, ποτά, βόλτα με το καραβάκι, εισιτήρια για μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους.
Τιμή: 35 Ευρώ ανά άτομο. Η εκδρομή πραγματοποιείται εφόσον συμπληρωθούν οι θέσεις.